Такмичења

Посета ученица осмог разреда предузећу Inmold

За више информација кликните овде

У организацији Тима за професионалну оријентацију, у петак, 18. марта 2016.г., под слоганом „Образовање је пут – одабери смер“, одржан је 3. по реду Сајам образовања. Пожешке средње школе – - Техничка, Пољопривредна школа „Љубо Мићић“ и Гимназија – су кабинете организовале у складу са својим начином представљања ученицима и омогућиле деци директан контакт са њеним представницима. Ученицима VIII разреда је било је могуће сазнати који се смерови следеће школске године уписују, какве су проходности на факултете, које је стипендије могу добити, шта ће научити уписујући одређени профил... Посебно је био атрактиван и посећен штанд Националне службе за запошљавање, на коме су ученици и њихови родитељи, од стране стручног лица могли добити и друге важне информације – која су занимања тражена у Србији данас, као и које су вештине неопходне за успешно бављење одабраним занимањем. У периоду од 1200 до 1330, ОШ „Петар Лековић“ је тог петка била пример добре праксе тога како се успешно, на једном месту и у кратком временском интервалу могу повезати различити актери који утичу на одлуку о упису у средњу школу.