СТОЧИЋУ, ПОСТАВИ СЕ!

У нашој школи традиционално се обележава Светски дан здраве хране 16.октобар под слоганом „Сточићу, постави се!”.Кроз занимљиве мултимедијалне презентације ученици се упознају са пирамидом, речником појмова и здравијим начинима исхране, а оброк из продавница брзе хране мењају са оброком у школи. Свако одељење поставља и аранжира свој сточић. Маме, баке и тетке помажу у реализацији ове лепе акције, а део хране поклоња се Дому за старе на Савинцу.
детаљније

Домаћа храна плени својим мирисима и укусима у холу школе претвореном у мали сајам здраве хране. Скоро празни сточићи на крају великог одмора представљају доказ да су ајвар, џем, слатко, компоти, свеже и сушено воће и поврће, пите и пецива од интегралног брашна много здравији од чипса, сендвича и кока-коле. Најлепшу песму о здравој храни написала је ученица Кристина Вајовић:

Здрава храна
                    Лимун, киви и јабука
                    организму нашем годе,
                    пуни добрих витамина
                    бољем здрављу они воде.

Риба, јаја, а и млеко,
                    грожђе, диња, авокадо,
                    и здрави су, и укусни,
                    ја их једем врло радо.

Купус, спанаћ и паприку
                    јести треба сваког дана.
                    Цвекла, кромпир и лук бели –
                    то је права ЗДРАВА ХРАНА!

Затвори